Pasowanie na Przedszkolaka w Dniu Przedszkolaka

W dniu 22 września 2020 r. na placu  przedszkolnym odbyła się wielka uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która zbiegła się ze świętem przedszkolaków. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się występami dzieci, które recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a grupa starsza dodatkowo rywalizowała w konkurencjach sportowych, wykazując się umiejętnościami prawdziwych przedszkolaków.  Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która przeprowadziła z dziećmi Przyrzeczenie Przedszkolaka, po czym uroczyście wielkim ołówkiem pasowała  3- latki na "Przedszkolaka", a pozostałe dzieci na "Dobrego Zucha". Równie ważnym momentem dla dzieci było otrzymanie upominków w postacie tyty oraz kuferka z drobiazgami.Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie dla kilkulatków, po nim stają się już oficjalnie pełnoprawnymi przedszkolakami, a to duży krok w ich drodze do samodzielności. Po uroczystości dzieci brały udział  w interesujących zabawach, grach, które dostarczyły dzieciom wiele radości.