PRÓBNA AKCJA EWAKUACYJNA

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków, w minionym tygodniu w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. akcja odbywała się we współpracy i pod czujnym okiem Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Polskiej Nowej Wsi. Celem tego działania było wdrażanie dzieci do nabywania umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa i sprawnej ewakuacji – zorganizowanej w sposób pozbawiony elementów paniki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bezpiecznie i bez zamieszania opuściły budynek wraz z pracownikami. Po udanej akcji Strażacy zaprezentowali nam udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu, oraz pokazali wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci miały również okazję wejść do wozu i przymierzyć hełm. Po zakończeniu całej akcji przedszkolaki podziękowały Strażakom za ich trud, zaśpiewały piosenkę i wyraziły chęć zostania w przyszłości pracownikiem Straży Pożarnej.