Wizyta w Centrum Edukacyjnym Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 8 stycznia grupa dzieci 3-4-letnich wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacyjnym Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Prowadzący Pan Strażak kolejno opowiadał dzieciom o służbie pożarniczej, ratownictwie, o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podczas wycieczek czy innego wypoczynku. Zwiedzaliśmy kolejne pomieszczenia, w których dzieci mogły zobaczyć skutki pożaru, katastrof drogowych i nawałnic. Dzieci przymierzały mundury strażackie, oglądały eksponaty, rysowały.

Na koniec naszej wizyty zwiedziliśmy garaż i samochody strażackie, gdzie strażacy czyścili i przygotowywali sprzęt do akcji. Mieliśmy też wielką frajdę z wsiadania do samochodów i quadów wykorzystywanych również w trudnodostępnych terenach leśnych.

Była to dla przedszkolaków bardzo atrakcyjna i pouczająca wycieczka.