Jesteś tutaj

Informacje ogólne

Przedszkole jest czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30

Przedszkole istnieje od 1976 r. Przedszkole jest dwuoddziałowe. Tworzone grupy dzieci są zbliżone pod względem wieku. Sale zabaw wyposażone są w nowoczesne sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne. Przedszkole posiada dwie sale dydaktyczno- zabawowe, gabinet udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej i logopedycznej,toalety, szatnie dziecięce, jadalnię, kuchnię i pomieszczenia gospodarcze. Od początku istnienia przedszkole jest stale modernizowane i remontowane. Posesja przedszkola posiada obszerny plac zabaw o powierzchni 50 arów. Cechą charakterystyczną naszego placu jest aleja wysokich dębów, pod którymi można się schronić w upalne dni. Nasz plac jest wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Przedszkole pełni funkcję:

  • opiekuńczą,
  • wychowawczą,
  • kształcącą.

Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych i przyjaznych dostosowanych do potrzeb rozwojowych dzieci. Przedszkole prowadzi wychowanie przedszkolne dla dzieci od 3-5 lat oraz obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne. Dzieci korzystają z trzech posiłków

  • śniadania,
  • obiadu,
  • podwieczorku.

Posiłki są smaczne, wartościowe i dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka. Przedszkolem kieruje dyrektor. W placówce zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, która czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i tworzy klimat sprzyjający pełnemu i harmonijnemu rozwojowi wychowanków. Co najmniej jeden nauczyciel towarzyszy dzieciom przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu.