Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu odwiedził nas oczywiście MIŚ, który przedstawił historię niezwykłej maskotki.

..Historia związana jest rokiem 1902. Podczas polowania, w którym uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt został postrzelony mały niedźwiadek, prezydent nakazał wyleczenie i wypuszczenie misia na wolność. Całą historię wielokrotnie opowiadano i zilustrowano w komiksie...

Miś jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, dobra i opiekuńczości. Dzieci całego świata uwielbiają tego pluszaka.

Dzieci w przedszkolu śpiewały piosenkę Teddy Bear, malowały farbami, ale również oglądały prezentację multimedialną, brały udział w grach multimedialnych i rozwiązywały krzyżówki z misiem w tle.

Dzieci mają same miłe wspomnienia.