POCHÓD Z MARZANNĄ- 21 marca

"Ruszamy gromadą, wesołym pochodem, niesiemy marzannę nad zieloną wodę. Płyń sobie, marzanno, szumiącym potokiem, na morze szerokie, na morze głębokie"

Stary zwyczaj topienia marzanny zmienił się na dobre. Dawniej wierzono, że marzannę- kukłę zrobioną ze słomy i szmatek- po wiosennym pochodzie podpaloną trzeba wrzucić do rzeki, aby popłynęła z prądem do morza i zabrała ze sobą zimę, tak czyniono dłuuuugi czas. Dziś tworzymy już własny zwyczaj przyjazny naszej planecie Ziemi- dopełniamy tradycji i idziemy pochodem z marzanną, z pięknymi gaikami wykonanymi przez dzieci w przedszkolu, jak i przepięknymi symbolami wiosennymi wykonanymi przez Rodziców wspólnie z Dziećmi w domach. Idąc spacerem po wsi szukamy oznak wiosny, składamy wiosenne życzenia napotkanym ludziom,śpiewamy wiosenne piosenki. Na koniec nasza marzanna wędruje tradycyjnie na nasz przedszkolny strych, gdzie doczeka następnej wiosny.  Dbamy o to, aby nie zaśmiecać środowiska.
Bardzo dziękujemy Rodzicom przedszkolaków za włączenie się w przygotowania atrakcyjnego pochodu.