Jesteś tutaj

Oferta edukacyjna

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nasze przedszkole realizuje Podstawę Programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz przyjęte do realizacji programy wychowania przedszkolnego.
Naszym głównym celem jest stworzenie dzieciom takiego otoczenia, które pobudza do odkrywania świata, zdobywania doświadczeń i umiejętności potrzebnych później w szkole i w dorosłym życiu. Zapewniamy zajęcia z nauki  języka angielskiego i religii. Zajęcia dodatkowe prowadzone są metodami pozwalającymi dzieciom na zdobywanie wiedzy w sposób dynamiczny, wesoły poprzez doświadczenie i zabawę. Od listopada 2019 r. realizujemy projekt Dwujęzyczna Opolszczyzna polegający na prowadzeniu dodatkowych zajęć z języka angielskiego w formie projektów edukacyjnych rozwijających kompetencje kluczowe.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie. Nie są we wszystkim wyręczane.

Przedszkolaki uczą się same ubierać, nalewać sobie wody, nakrywać do stołu, czy sprzątać po posiłku. Dzieci pełnią dyżury od najmłodszych lat. Dla dzieci to nic trudnego.