PRZEDSZKOLAKI DO HYMNU

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono  rocznicę odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 wszystkie dzieci z naszego przedszkola zaśpiewały "Mazurek" Dąbrowskiego. Dzieci wiedzą, że podczas śpiewania  Hymnu trzeba zachować szczególną powagę. Odśpiewanie Hymnu poprzedziły zajęcia dotyczące ważnych informacji o naszej Ojczyźnie.
Dzieci rozwiązywały zagadki, układały z  puzzli godło i mapę Polski, wykonały Flagę Polski z biało-czerwonego papieru, otrzymały biało-czerwony emblemat. Przedszkolaki nauczyły się pięknie wiersza Władysława Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały". A na koniec starszaki zatańczyły polski taniec ludowy "Trojak" do utworu "Zasiali górale owies".